اندیشمندان امروز , دانشمندان فردا

ارسال شده در تاریخ پنجشنبه , ۰۶ بهمن ۱۳۹۰ توسط مدیر سایت در موضوع فیزیک

پژوهش سرای دانش آموزی غیاث الدین جمشید کاشانی  به زودی مسابقه ای علمی با عنوان “اندیشمندان امروز , متخصصین فردا” جهت دانش آموزان سال سوم مقطع  متوسطه شهرستان کاشان در رشته های تجربی وریاضی فیزیک برگزار می کند.این مسابقه در گروه علمی فیزیک برگزار می کند .

      با سلام واحترام

به استحضار می رساند در راستای اجرای دستور العمل علمی-پژوهشی موضوع بخشنامۀ ۱۰۷۶۶۵/۱۷۰۰مورخ ۲۷/۷/۱۳۹۰وهمچنین ارتقاء سطح تفکر وتحقیق دانش آموزان پیرامون موضوعات درسی، پژوهش سرای دانش آموزی غیاث الدین جمشید کاشان اقدام به برگزاری مسابقه ای با عنوان اندیشمندان امروز، دانشمندان فردا نموده است .

    این طرح، بین دانش آموزان سال سوم رشته های تجربی ریاضی وفیزیک برگزار می گردد.

    در راستای این هدف، گروههای داوری متشکل از تعدادی از دبیران وسرگروههای درسی مربوطه تشکیل شده است وتعدادی از موضوعات  چالش برانگیز کتب درسی شیمی ، فیزیک و زیست شناسی مشخص و به اطلاع دانش آموزان رسانده می شود.

     لذاخواهشمنداست مدیران محترم مدارس متوسطه، جهت همکاری برای هرچه بهترو مفید تر برگزار شدن این طرح با عنایت به موارد ذیل، زمینۀ حضور دانش آموزان توانمند را در این مسابقه فراهم نمایند.

۱-    هردانش آموز میتوانند در یکی از دروس شیمی، فیزیک یا زیست شناسی موضوعات عنوان شده را انتخاب و حد اکثر سه سوال مهم وچالش بر انگیز را مطرح و به دفتر مدرسه تحویل نمایند.

۲-    سوالات در کاغذ A4، به صورت تایپ شده با ذکر نام ونام خانوادگی، نام مدرسه و رشته باشند.

۳-    سوالات مطرح شده توسط دانش آموزان، حداکثر تا تاریخ ۲۹/۱۱/۹۰ به پژوهش سرا ارسال گردد.

۴-    سوالات ارسال شده به پژوهشسرا توسط هیات داوران بررسی و سوالات منخب تا تاریخ ۹/۱۲/۹۰ به اطلاع دانش آموزان تمامی مدارس رسانیده می شود.

۵-    دانش آموزانی که توانایی کامل به پاسخ هر یک از سوالات را دارند، خود را به دفتر مدرسه معرفی نمایند. اسامی دانش اموزان توانمند به پاسخ، تا تاریخ۲۳/۱۲/۹۰ به پژوهش سرا ارسال گردد.

۶-    جلسۀ پرسش وپاسخ بین دو گروه دانش آموزان، در هفتۀ دوم اردیبهشت ماه با حضور هیات داوران برگزار میشود.

مباحث انتخابی فیزیک عبارتند از ۱- خازن ها ۲- پتانسیل و اختلاف پتانسیل ۳- الکترممغناطیس

بدون نظر

تا به این لحظه نظری ارسال نشده و یا اینکه مدیر آنها را تایید نکرده است

  • پژوهش سرای دانش آموزی غیاث الدین جمشید

    پژوهش سرای دانش آموزی غیاث الدین جمشید کاشان به عنوان یکی از راهکارها برای تأمین هدف فوق یعنی به منظور گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان دانش آموزان و هدایت استعداد ها و رشد و خلاقیت آنان با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات لازم در نظر گرفته شده است .

حق چاپ پژوهش سرای دانش آموزی غیاث الدین جمشید - ، تمام حقوق محفوظ است